Den här webbplatsen använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av webbplatsen. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används. Läs mer om cookies och hur du kan stänga av dem.

OK
Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Hej! Hur kan vi hjälpa dig?

Hitta kontaktvägar eller ställ en fråga här!

Ställ din fråga här

Vill du veta var och hur vi gör skillnad?

Besök oss på Facebook!

Kontakta oss på Facebook

Telefonbank & ServiceCenter

0650-371 00

Support Internet- & Mobiltjänster

0771-97 75 12

Spärrservice

08-411 10 11

Skriv till oss

Kontaktformulär

Historiska genomsnittsräntor

Blåsippor

Genomsnittliga räntor som våra kunder fått på bolån i Hälsinglands Sparbank och Swedbank Hypotek under senaste året.

Månad/bindningstidRörlig3 mån1 år2 år3 år4 år5 år6 år7 år8 år9 år10 år
December 2018-1,731,971,731,711,932,05-----
November 2018-1,741,701,821,71-2,16-----
Oktober 20181,711,661,781,811,72-2,15-----
September 2018-1,711,821,801,71-2,20-----
Augusti 20181,641,741,831,931,77-2,28-----
Juli 2018-1,711,871,851,72-2,20-----
Juni 20181,751,681,831,851,751,952,12-----
Maj 2018-1,681,891,671,88-2,16-----
April 2018-1,701,871,901,862,032,15-----
Mars 2018-1,702,031,901,88-2,19-----
Februari 2018-1,651,951,751,75-2,18-----
Januari 2018-1,691,861,731,81-2,09-----
December 2017-1,682,001,821,792,052,13-----
November 2017-1,761,851,751,842,062,09-----
Oktober 20171,731,751,761,901,771,982,03-----
September 20171,541,742,031,751,801,952,02-----
Augusti 20171,521,721,881,811,82-2,03-----
Juli 2017-1,721,801,821,71-2,08-----
Juni 2017-1,741,651,781,792,15-----
Maj 2017-1,751,931,801,80-2,20-----
April 20171,141,761,751,741,721,932,22-----
Mars 20171,581,721,921,931,76-2,09-----
Februari 2017-1,67-2,031,75-2,19-----
Januari 20171,801,721,872,061,86-2,19-----
December 20162,731,731,871,931,85-2,17-----
November 20161,971,741,652,021,78-2,23-----
Oktober 20162,351,691,791,971,83-2,29-----
September 20162,371,741,802,001,83-2,21-----
Augusti 20162,351,771,911,951,76-2,23-----

- Löptider med färre än 5 utbetalda eller omsatta lån visas inte.

Stäng Skriv ut